نظر برخی از مراجع و علما درباره دفاع از مظلومان بحرین

 

 

برخی از مراجع عظام و بزرگان حوزه در حاشیه تجمع بزرگ طلاب، فضلا و اساتید حوزه علمیه قم در محکومیت کشتار مردم بی دفاع بحرین که صبح امروز در مسجد اعظم قم برگزار شد، پیرامون تحولات بحرین و ظلم هایی که به مردم این کشور می شود، با خبرنگاران به گفت وگو پرداختند.

باید به هر نحوی که می توان از مردم بحرین دفاع کرد
آیت الله العظمی مکارم شیرازی، دفاع از مردم مظلوم در جهان اسلام به ویژه مردم بحرین که گرفتار استکبار و دیکتاتورهای مورد حمایت استکبار جهانی شده اند را بر همه مسلمانان لازم دانسته و افزودند: باید به هر نحوی که می توان از این مردم مظلوم دفاع کرد.

مردم بحرین راه خود را ادامه دهند تا به نتیجه برسند
آیت الله العظمی نوری همدانی نیز گفتند: این تجمع به همه مسلمانان مظلوم در کشورهای مختلف از جمله یمن، بحرین، لیبی و سایر کشورها پیام داد.معظم له افزودند: بر اساس مکتب اسلام همه مسلمانان در کنار هم هستند و آنها نباید خودشان را تنها ببینند و طرحی که شروع کرده اند راه عاشوراست و باید راه خود را ادامه دهند و بـدون هیـچ واهمه ای از استکبار و استبداد این راه را ادامه دهند تا به نتیجه برسد.این مرجع تقلید خطاب به مستکبران گفتند: دیگر موقع ترس از مستکبران در جهان اسلام سپری شده است و آنها محکوم به انحطاط و سقوط هستند .

ایشان به سرسپردگان استکبار در منطقه نیز افزودند: حاکمان دیکتاتور و دست نشانده آمریکا بدانند با هر قطره خونی که ریخته می شود زوال و نابودی آنها نزدیکتر خواهد شد.
حضرت آیت الله نوری همدانی تأکید کردند: امروز دوره حکمرانی حاکمان دست نشانده سپری شده است و مردم به دنبال دستیابی به حقوق خود هستند و روز به روز هم قوی تر خواهند شد و انـشاء الله روزی مستکبران از صحنه روزگار محو می شوند.

اسلام توان نجات بشریت را دارد
حضرت آیت الله جوادی آملی نیز اظهار داشتند: امروز استکبار و صهیونیسم با هم هماهنگ شده اند و اسلام ستیزی و ایران هراسی را در جهان دنبال می کنند؛ زیرا می دانند اسلام ،ایران را نجات داد .معظم له گفتند: دشمنان می دانند اسلام توان آن را دارد که نه تنها خاورمیانه بلکه جامعه بشری را نجات دهد، برای همین ابتدا با ایران وبعد با مسلمانان بپا خاسته خاورمیانه درافتادند .ایشان، به حکام خودسر خاورمیانه توصیه کردند هر چه زودتر مردم مسلمان و به پا خواسته کشورهای اسلامی را به حال خود بگذارند و الا به زودی به سرنوشت شاه ایران و سایر حکام ستمکار گرفتار می شوند .

یاری مظلومان بحرین، وظیفه انسانی ماست
آیت‌الله مرتضی مقتدایی، مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور هم تصریح کرد: تجمع امروز طلاب و حوزویان در راستای دفاع از مظلومان به ویژه مردم بحرین برگزار شد.وی ادامه داد: محکومیت ظالمان به عنوان نهی از منکر یک وظیفه دینی و اسلامی است و امروز حوزویان با حضور در این تجمع، پیام حمایت خود را از مسلمانان مظلوم اعلام کردند. مدیر حوزه‌های علمیه تصریح کرد: طلاب و روحانیون با حضور در این تجمع، سکوت مجامع بین‌المللی را در برابر جنایات بحرین محکوم کرده از همگان خواستند که به دفاع از مسلمین جهان بپردازند. وی خاطرنشان ساخت: مراجع معظم تقلید هم در این مراسم شرکت کردند و حضور این بزرگواران در این اجتماع بزرگ، بر شکوه هرچه بیشتر آن افزود.

آیت الله مقتدایی بیان داشت:‌ وظیفه انسانی ماست که مظلومان بحرین را یاری کنیم و امیدواریم که این تجمع در همه جهان تأثیر مطلوبی داشته باشد

 

برای دیدن متن کامل و منبع به  http://howzeh-meybod.ir/news/main/fa/278 مراجعه کنید

/ 2 نظر / 21 بازدید
سید مهدی قانع

سلام برادر راستی یکی از حکمتی ها یک وبلاگ زده برام خیلی جالب بود این آدرس اش است یک نگاهی بکن http://www.mohtad.blogfa.com/

سید مهدی قانع

خبر خبر خبر مسابقه بزرگ وبلاگ نویسی فریمان جان خسته نباشی تو آزمون بزرگی شرکت کرده ای دلاور امروز مسابقه وبلاک نویسی از سوی خداوند برگزار می شود و در این مسابقه چیزهایی که ننوشته ای نمره منفی دارد و از چیزهایی که نوشته ای نیز پرسش می شود سعی کن هر کلامی که می نویسی ببین خداوند راضی است یا خیر ؟ این کلید حل پرسش های آزمون است داشته باش .