اظهار نظر مقامات کشور درباره ی بحرین

آیا اظهار نظر مسؤلان کشورمان درباره ی جنایاتی که در

بحرین اتفاق می افتد دخالت در امور داخلی بحرین است؟

اینکه کشوری برای حقوق ملت ها ارزش قائل شود و با سرکوب و ظلم مخالفت نماید به هیچ وجه دخالت در امور داخلی کشور دیگرمحسوب نمی شود . دخالت در عرف بین­ الملل به معنای نفوذ و تأثیرگذاری فیزیکی است. و صرف اظهار نظر را نمی­ توان به عنوان نفوذ تلقی کرد، نفوذ زمانی معنا پیدا می کند که با استفاده از شیوه­ های اطلاعاتی، امنیتی و نظامی بتوان در امور داخلی کشوری، تأثیر گذاشت. وظیفه انسانی حکم می کند که در برابر ستم ها و جنایتهایی که بر علیه مردم بحرین از سوی رژیم آل خلیفه و مزدوران آل سعود انجام می شود برخورد شود. وقتی در کشوری حقوق مردم رعایت نمی شود و بزرگترین ظلم ها و جنایت ها علیه آنان روا می شود, توجه به حقوق مردم آن کشور وتلاش برای جلوگیری از ظلم وستم به آنان , وظیفه انسانی هر انسان و کشور آزاده و با وجدانی است علاوه بر اینکه وظیفه دینی نیز حکم می کند که ضمن پرهیز از دخالت در امور داخلی سایر کشورها از حقوق مسلمانان دفاع شود بر این اساس در قانون اساسی چنین آمده است « جمهوری اسلامی ایران سعادت انسان در کل جامعه بشری را آرمان خود می داند و استقلال وآزادی و حکومت حق و عدل را حق همه مردم جهان می شناسد بنابر این در عین خود داری کامل از هر گونه دخالت در امور داخلی ملت های دیگر از مبارزه حق طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان حمایت می کند .»( اصل یکصد و پنجاه و چهارم )

از این رو اظهار نظر در مورد حقوق مردم بحرین و دفاع از حقوق مسلم آنان در تعیین سرنوشت کشور خویش از طریق سیاسی و تبلیغاتی به هیچ وجه دخالت در امور داخلی این کشور محسوب نمی گردد.

بر گرفته از پاسخ های سایت پرسمان (www.porseman.org)

/ 2 نظر / 26 بازدید
حامی1

سلام برادر خداقوت سعی تان مشکور و توفیقات تان روزافزون. فعلا همین را از ما بپذیرید تا بعد. ضمنا مطالب تولیدی تان را حتما حتما به ما خبر دهید تا بازتاب دهیمش انشاالله. به لطف خدا مطلب اخیرتان را در وبلاگ حمایت کار خواهیم کرد. باتشکر. یاعلی(ع)

بیداری سایبری

سلام - ممنون از كامنت شما - وبلاگ خوبي دارید - منتظرتان هستم - یا علی